Asystent/ka ds. księgowości
Aufgaben
  • Weryfikacja poprawności dokumentów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • Wsparcie w przygotowaniu płatności dla dostawców,
  • Zarządzanie korespondencją przychodzącą, prawidłowe przechowywanie i archiwizacja dokumentów księgowych, przygotowanie dokumentów do księgowania,
  • Obsługa systemu do obiegu faktur,
  • Rozliczanie otwartych transakcji, rozliczanie kaucji gwarancyjnych długo- i krótkoterminowych i gwarancji bankowych nadesłanych przez kontrahentów, przygotowanie do wypłaty, uzgadnianie rozrachunków z kontrahentami,
  • Rozliczanie i księgowanie projektów zakończonych,
  • Sporządzanie pism, wniosków i zestawień finansowych;
  • Wprowadzanie danych do systemu księgowego i jego obsługa;
  • Wsparcie działu księgowości w innych bieżących zadaniach;
  • Kontakt telefoniczny z kontrahentami, udzielanie informacji dotyczących płatności, wyjaśnianie wykrytych nieprawidłowości.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę,
  • Elastyczne godziny pracy,
  • Pracę w stabilnej firmie z przyjazną atmosferą pracy,
  • Dużą różnorodność zadań,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, prywatną opiekę medyczną i ubezpieczenie zdrowotne,
  • Dodatkowe świadczenia socjalne.

Profil
  • Wykształcenie minimum średnie o profilu ekonomicznym,
  • Znajomość zasad rachunkowości oraz przepisów podatkowych,
  • Komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego,
  • Dobra organizacja pracy własnej i samodzielność w działaniu,
  • Rzetelność oraz odpowiedzialność w wykonywaniu zadań,
  • Znajomość pakietu MS Office.

Mile widziane:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe,
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,