• Zrównoważony rozwój oznacza dla nas budowę i eksploatację budynków dostosowanych do potrzeb przyszłości, zobowiązanie się do przestrzegania wspólnych wartości i zachowanie naturalnych podstaw życia – także dla przyszłych pokoleń.
 • Odpowiedzialność i zrównoważone działanie

  Wnosimy wkład w funkcjonowanie społeczeństwa poprzez funkcjonalne, zrównoważone i estetyczne budownictwo oraz przejmujemy odpowiedzialność społeczną.

   

   

  ESG-Score, audytor zrównoważonego rozwoju Arabesque, przyznał firmie GOLDBECK ogólny wynik „B” (strong). To plasuje naszą firmę wśród dziesięciu najlepszych firm budowlanych i inżynieryjnych, które wzięły udział w badaniu.

  Zobacz film

  Zrównoważony rozwój to kwestia, która wszystkim nam leży na sercu

  Naszym celem jest osiągnięcie statusu „best in class” w tym obszarze. Wiąże się to z ogromną odpowiedzialnością. Wszyscy dobrze wiemy, że na tym polu jest jeszcze sporo pracy do wykonania, jeśli chodzi o naszą branżę. Jednak nie uchylamy się przed tym wyzwaniem. Niezmiennie dążymy do optymalizacji i opracowujemy innowacyjne projekty oraz rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na ludzkość i środowisko.

  W naszym filmie poświęconym idei zrównoważonego rozwoju pokazujemy, jak ważne jest dla nas to założenie oraz w jaki sposób łączymy dwa światy – ekologii i budownictwa.

  Zrównoważone budownictwo

  W jaki sposób to realizujemy?

  Budownictwo z wykorzystaniem elementów systemowych oznacza szczególne poszanowanie zasobów środowiska. Budownictwo ekonomiczne, a zarazem funkcjonalne. W całym cyklu eksploatacji budynku. Dla nas zrównoważony rozwój to coś więcej niż jednorazowe działanie.

  Postrzegamy budynki jako złożone produkty, myślimy w kategoriach procesów i budujemy w oparciu o inteligentny system. Już na etapie projektowania budynku myślimy o jego eksploatacji, rozbiórce i recyklingu materiałów. Budynek firmy GOLDBECK funkcjonuje na każdym z tych poziomów.

   

  • Ressourceneffizienz dank vorgefertigter, schlanker Systemelemente
  • Nutzung wiederverwertbarer Baustoffe und systemimmanente Rückbaufähigkeit
  • DGNB-Basiszertifikat „Gold” für alle Logistik- und Produktionshallen, Gewerbeparks und Bürogebäude im GOLDBECK-System
  • Aus einer Hand: energieoptimierte Gebäudehülle plus effiziente Gebäudetechnik und regenerative Energien

  Nawet 25 procent mniej CO₂.

  Budowa przeciętnego biurowca GOLDBECK generuje do 25 procent mniej CO₂ w porównaniu z budynkiem o konwencjonalnej konstrukcji żelbetowej – z uwzględnieniem rozbiórki i recyklingu.

  Zrównoważone lokalizacje

  Zwiększamy stopień zrównoważenia naszych oddziałów.
  • W ubiegłym roku systemy fotowoltaiczne w naszych oddziałach wyprodukowały 1,987 MWh energii elektrycznej.
  • Dzięki przejściu naszych oddziałów na ekologiczną energię elektryczną oszczędzamy 1500 ton CO₂ rocznie.
  • Nieustannie inwestujemy w bezpieczeństwo i higienę pracy oraz promocję zdrowia.
  • Nasze stołówki bazują na produktach pochodzących z regionalnych i ekologicznych upraw.
  • Na terenie naszej firmy znajdują się nie tylko strefy dobrego samopoczucia dla pracowników, lecz także fauna i flora, które warto chronić.
  • W oddziałach firmy GOLDBECK w Bielefeld, Frankfurcie, Hirschbergu i Lipsku mieszka 9 rodzin pszczelich.

  1/2  Zaangażowanie w zrównoważony rozwój

  Fundacja GOLDBECK

  Fundacja GOLDBECK angażuje się w liczne projekty dotyczące edukacji, kultury i spraw społecznych.

   

  Wspieramy stowarzyszenia działające na rzecz równości edukacyjnej dzieci i młodzieży, wspieramy studentów poprzez Fundusz Studiów OWL oraz fundujemy stypendia profesorskie w Instytucie Technologicznym w Karlsruhe i Wyższej Szkole Technicznej w regionie Ostwestfalen-Lippe.